HAKKIMIZDA

Özen Beton Amasya İnşaat Özen Hafriyat
Şirketimiz, 1970 yılında hafriyat ve taahhüt işleriyle Özen Hafriyat Kollektif şirketi olarak faaliyete başlamış olup, 1982 yılında kum eleme ve yıkama işletmeciliğine başlamıştır.

1990 yılında Özen Hafriyat Kum Nakliye İnşaat Mermer San.Tic.Ltd.Şti. olarak faaileyetlerine devam etti. 1996 yılında Amasya’da Votarantim Çimento A.Ş hazır beton üretimine başladı. Toplam 7.500.000 metreküp hazır beton üretimi ile sektörde 21 yılı geride bıraktı ve bu sürede işimizde hem teknoloji hem kurumsallaşma hem de kalite bakımından çok önemli gelişmeler gösterdi.

Bugün yıllık 1.000.000 metreküp satış kapasitesine sahip olan ve gerektiğinde 24 saat kesintisiz hizmet verebilen şirketimiz; çok yüksek standartlarda olmak üzere saatte 140 metreküp üretim yapabiliyor. Büyük harman hacimlerine sahip şirketimizin tam otomasyonlu 6 beton santrali bulunuyor. Araç parkımızda 100 transmikser, 8’a yakın beton pompası var. Özellikle Amasya ili, ilçeleri, merkez ve çevre köyleri ( Suluova-Merzifon,Göynücek, Gümüşhacıköy. Taşova) Samsun ilçeleri ( Havza, Vezirköprü ) beton ihtiyacının yüzde 45’si şirketimiz tarafından karşılanıyor.

Tüketiciye yüksek kaliteli beton sunmaktan ve bu sayede hem ülkemizin yapı kalitesine hem de deprem riskinin azalmasına katkıda bulunmaktan da mutluyuz.